میلگرد یا میلگرد آجدار یا دیگر انواع آن را می توان در سازه های بتنی و آرمه مورد استفاده قرار داد. با استفاده از این گونه میله ها می توان مانع از نیروهای کششی بر روی بتن های ساختمانی شد. انواع مختلفی برای این محصول تعریف شده است که می توان به نوع اروپایی، استنلس، گالوانیزه، فولاد کربنی و چندین مورد دیگر اشاره کرد. قیمت میلگرد نیز بر اساس انواع مختلف آن تعیین خواهد شد.

تقویت سازه های بتنی با انواع میلگرد

در ساخت و سازهای مختلف اغلب از ابزار و مصالح گوناگونی استفاده می شود که یکی از مهم ترین آن ها انواع میله های فولادی می باشند. بتن نیز در کنار این گونه از میله های فولادی در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بتن به تنهایی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است اما اگر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد امکان شکستن آن توسط نیروهای کششی بالاست. برای جلوگیری از این مشکل از میلگرد استفاده می شود. با این گونه از مصالح ساخت و سازها بهتر پیش خواهند رفت و در انتها نتایج ایده آلی نیز حاصل خواهد شد.

میلگرد

از سال ۱۹۶۸ از این گونه ابزارها برای تقویت بتن ها استفاده شده است و تا به امروز نیز جزء مصالح اصلی در هر ساخت و سازی شناخته می شوند. جالب است بدانید که برای بزرگراه و پل های مختلف از میله های تقویتی بیشتر استفاده می شود. با توجه به این که در سازه های سنگی از آجر و بلوک های مختلف استفاده می شود برای افزایش استحکام در آن ها حفره هایی تعبیه شده تا این گونه از میله ها در آن ها جاسازی شوند. در فرآیند نورد گرم میتوان به این گونه از مصالح دست یافت. در ادامه به معرفی انواع مختلف آن خواهیم پرداخت.

میلگرد

میلگرد

انواع میلگرد بر اساس مشخصات مکانیکی

همان طور که در بحث قبلی اشاره کردیم میلگرد را میتوان جزء مصالح اصلی در سازه های بتنی معرفی کرد که از انواع مختلفی برخوردار است. این محصولات بر اساس مشخصه های فولادی به چهار نوع دسته بندی می شوند که می توان به نوع نرم بدون آج، نیمه سخت با آج ساده، سخت با آج پیچیده (A3) و همچنین سخت با آج پیچیده (A4) اشاره کرد. هر کدام از موارد عنوان شده دارای ویژگی و کارایی خاصی می باشند.

به عنوان مثال نوع نرم بدون آج برای آهنگری و جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دوم برای ساختمان سازی و خاموت زنی کارایی دارد. نوع آج دار سخت نیز برای عملیات مختلف سیویل صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع چهارم نیز برای تمامی سازه های ساختمانی از جمله بتن آرمه کارایی بسیاری دارد. براساس استاندارد نیز این میله ها دارای انواع مختلفی می باشند که می توان به نوع ساده، آجدار مارپیچ، آجدار جناقی و مرکب اشاره کرد. هر کدام از موارد عنوان شده نیز از ویژگی های استانداری برخوردار می باشند.

میلگرد

میلگرد

انواع میلگرد براساس استاندارد های مختلف

در بخش قبلی به معرفی انواع میلگرد بر اساس مشخصات مکانیکی پرداختیم اما در این بخش به چند مورد از این نوع میله های فولادی براساس استانداردهای مختلف دنیا خواهیم پرداخت. میلگردهای اروپایی، فولاد کربن، اپوکسی، گالوانیزه، فایبرگلاس و استنلس را می توان انواع مختلفی از این نوع مصالح برشمرد که هر کدام از کارایی خاصی برخوردارند. نوع اروپایی این ابزار دارای قیمت مناسب تری بوده اما به دلیل مقاومت پایین در مقابل خمش در ساخت و سازهای مناطق زلزله خیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در ساختار این نوع میله از منگنز استفاده می شود.

استحکام کششی نوع فولاد کربن نسبت به دیگر موارد بالاست اما امکان زنگ زدن آن در محیط های مرطوب نیز وجود دارد. روکش آپوکسی نیز دارای مقاومت بالایی در برابر زنگ زدن و نیروهای کششی است. نوع گالوانیزه نیز دارای مزیت های متعددی در برابر دیگر انواع میلگرد می باشد که می توان به مقاومت روکش آن در برابر آسیب های مختلف اشاره کرد. نوع فایبر گلاس نیز برای تقویت بتن کارایی دارد البته خم کردن آن در ساخت و سازها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. از میله های مقاوم در برابر آسیب های مختلفی از جمله زن زدگی می توان به نوع استنلس اشاره کرد که دارای قیمت بالایی نیز می باشد.

میلگرد

میلگرد

نکاتی در رابطه با نگهداری انواع میلگرد

در بخش های قبلی عنوان کردیم که میله های فولادی برای افزایش استحکام و مقاومت سازه های بتنی از کارایی بسیاری برخوردارند اما برای نگهداری از آنها میبایست شرایط ایده آلی فراهم شود که در این بخش به آنها بیشتر خواهیم پرداخت. برای نگهداری از میلگردها می بایست از پالت های چوبی استفاده نمود و یا حتی الامکان آنها را بالاتر از سطح های غیر فلزی جاسازی کرد. اگر شرایط عنوان شده رعایت نشود امکان زنگ زدگی آنها توسط آب های زیرزمینی به مرور زمان خواهد بود. پوشاندن اینگونه از میله های فولادی در زمان انبار کردن آنها نیز توصیه می شود چرا که می بایست از آنها در برابر رطوبت و باران محافظت نمود.

جلوگیری از کاهش سطح بهره وری این میله ها تنها با مراقبت و نگهداری طولانی مدت آنها حاصل خواهد شد. رعایت تمامی نکات عنوان شده برای جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی این مصالح بسیار توصیه می شود. استفاده از بلوک هایی سنگین بر روی روکش های ضد آب این میله ها نیز توصیه می شود.